Hangi Matı Tercih Etmeliyim?

Her mat yoga yapmaya uygun değildir, yoga matları pilates ve egzersiz matlarından farklıdır, kolayca ezilmez ve esneme yapmaz. Mat seçerken bedensel durumunuz ve beklentileriniz önemlidir. Ebatlara bakınca en ve boy genelde küçük farklarla birbirine yakındır.

En önemli konu kalınlıktır, yoga matları 1 mm. ile 6 mm. arasında farklı kalınlıklarda üretilir. 1mm. ile 3 mm. arasında olanlar (travel mat) seyahat matı diye geçer, ince ve hafif olduklarından taşıması daha kolaydır. 3 mm. ile 6 mm. arasında olanlar daha ağır olmakla birlikte daha konforludur. Aslına bakarsanız kaliteli ve uzun ömürlü matlar çok yoğun malzemeden üretildiğinden genellikle ağır olur. Aşağıda bazı durumlara göre seçenekler var, daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

* Sürekli taşıyacaksanız ve gittiğiniz yerde mat varsa ince bir mat alabilirsiniz, isterseniz kendi matınızı diğer matın üzerine serebilirsiniz.
* Sabit kalacak bir matsa istediğinizi tercih edebilirsiniz, ağırlığı farketmeyecektir.
* Kemikli bir beden yapınız varsa 5 ile 6 mm. arasındaki matları tercih edebilirsiniz.
* Aşırı terleyenlerdenseniz matınızın üstüne sereceğiniz bir mat havlusu çok kullanışlı olur.

Yolunuz İstanbul Şişli’deki Yoga Okulumuza düşerse bir dersimize ücretsiz katılıp  tüm matlarımızı derste deneyebilirsiniz, böylece çok daha rahat karar verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sepete ekle